i

Nepropásněte akce a slevy!

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru.

Prodejny

prodejna Haškova 10
Praha 7 – Letná
prodejna Haškova 10
zbytky látek

Praha 7 – Letná
prodejna Košická 27
Praha 10 – Vršovice
prodejna Sázavská 34
Praha 2 – Vinohrady
prodejna OC Šestka
Praha 6 - Ruzyně
prodejna Hůrka 1034
galanterie

Kralupy nad Vltavou
prodejna Hůrka 1033
metráž

Kralupy nad Vltavou Prodejna OC Galerie Harfa
Praha 9 - Vysočany

Velkoobchod

Velkoochodní prodej
látek ze skladu
V Pískovně 2060
Kralupy nad Vltavou

Nakupujte látky také
na velkoobchodním e-shopu >>

AKCEPTUJEME KARTY:

i

i Prohlédněte si projekt, který má naší podporu
více zde >>

Podporujeme

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vám představili organizaci, která má naši velkou podporu.

Systém DOBRÝ ANDĚL pomáhá pravidelnými měsíčními finančními příspěvky rodinám s nezaopatřenými dětmi, kde otec, matka nebo některé z dětí trpí rakovinou a tato rodina se vlivem zákeřné nemoci dostala do tíživé finanční situace.

Jedinečnost systému DOBRÝ ANDĚL spočívá v transparentnosti:

-Příspěvky Dobrých andělů přerozděluje do posledního haléře.
Peníze od dárců – Dobrých andělů, přijaté v jednom měsíci, systém DOBRÝ ANDĚL rozdělí rovným dílem všem rodinám vždy první pracovní den následujícího měsíce. Veškeré    provozní náklady nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL jsou hrazené ze soukromých peněz jeho zakladatelů.

-Každý Dobrý anděl přesně vidí, komu pomáhá.
Každý dárce – Dobrý anděl, má vlastní andělské číslo a heslo, které mu umožňuje přístup na
jeho osobní účet na www.dobryandel.cz. Na něm si může kontrolovat, jaká je aktuální výše
jeho příspěvků. Dárce také vidí jména, adresy a životní příběhy lidí, kterým systém DOBRÝ
ANDĚL doručuje jeho příspěvky.

-Pomáhá těm, kteří to opravdu potřebují.
Do systému mohou být zařazeny jen rodiny ve finanční tísni, a to jedině na základě doporučení onkologů. Onkologové navíc každých 6 měsíců opětovně potvrzují, že se pacient s onkologickým onemocněním nadále léčí.

-Pomáhá pravidelně, každý měsíc.
Systém DOBRÝ ANDĚL umožňuje tisícům dárců, Dobrých Andělů, pravidelně každý měsíc finančně pomáhat stovkám rodin ve finanční tísni, kde otec, matka anebo některé z dětí trpí rakovinou. Dárci připisují každý měsíc libovolnou částku na účet Systému DOBRÝ ANDĚL. Minimální výše pravidelného měsíčního finančního příspěvku je 50 Kč. Maximální výše je neomezená, závisí pouze na rozhodnutí dárce. Veškeré peníze od dárců, Dobrých Andělů, které na účet nadačního fondu přišly daný kalendářní měsíc, jsou rozděleny mezi rodiny nemocných vždy první pracovní den dalšího měsíce.

POMOC V ČÍSLECH
–    Počet registrovaných dárců – Dobrých andělů k 31.8.2012 – 3.722
–    Počet rodin k 31.8. 2012 – 251
–    Průměrná částka na rodinu za srpen (k 31.8.2012) – 3.992 Kč
–    Celková přerozdělená částka za srpen (k 31.8.2012) – 1.001.875,90 Kč
–    Celková přerozdělená částka od listopadu 2011 do 31.8.2012 – 6.179.847,70 Kč
Aktuální čísla na https://www.dobryandel.cz/pomoc-v-cislech/

ZAKLADATELÉ

Petr Sýkora a Jan Černý

Přátelé a partneři v podnikání. V roce 1993, ještě během studií, založili společnost PAPIRIUS, dodavatelskou firmu na kancelářské potřeby. Začali jako studenti, první dodávky papíru nosili zákazníkům v batohu. V roce 2006 společnost PAPIRIUS prodali americké firmě OFFICE DEPOT, pro který ještě několik let oba pracovali. Část peněz (konkrétně 25 milionů korun), které prodejem firmy získali, se rozhodli investovat do založení a provozu nadačního fondu DOBRÝ ANDĚL.

Petr Sýkora

Jan Černý


PŘÍBĚHY RODIN, KTERÝM POMÁHAJÍ DOBŘÍ ANDĚLÉ

Sakařovi
Tříletý Kubík Sakař žije se svojí maminkou v Chlumci u Ústí nad Labem. V květnu 2011 mu byla diagnostikovaná akutní forma leukemie.  V současné době má již Kuba nejhorší období své nemoci za sebou a pomalu si začíná užívat života jako ostatní děti. Kvůli snížené imunitě však ještě musí být velmi opatrný. Kubík se moc těší, až bude léčba úplně ukončena a bude moci nastoupit třeba do školky nebo s maminkou vyrazí na nějaký výlet.
Rodina využívá získané finance na úhradu nákladů spojených s léčbu – dopravou do nemocnice, nákupem nízkobakteriální stravy, na nákup desinfekčních prostředků, ale i na úhradu nákladů spojených s běžným chodem domácnosti a občas i na nákup drobností, které Kubíkovi udělají radost.
Kubíkova maminka vzkazuje: „Všem Dobrým andělům s Kubíčkem moc a moc děkujeme. Nesmírně si vážíme pomoci, kterou nám poskytujete. Díky Vám alespoň trochu zvládneme toto těžké období, kterým procházíme.“

Křížkovi
Paní Petra žije sama se svými třemi dětmi – Martinem (16), Terezou (12) a Petrem (5) v rodinném domku v Neustupově. Paní Petra je v domácnosti, pečuje o svou dcerku s postižením. V prosinci minulého roku, zrovna pár dní po té, co se jí podařilo najít novou práci, jí byl diagnostikován nádor prsu. Do nové práce již tedy nenastoupila a zahájila léčbu.
Získané finanční prostředky rodina využívá na platby za bydlení, zajištění běžného chodu domácnosti a nákladů na dopravu.
Paní Petra Dobrým andělům vzkazuje: „Ráda bych moc poděkovala všem úžasným lidem – Dobrým andělům, za to, že jsou ochotni pomáhat jakýmkoli finančním obnosem nebo třeba jen dobrým slovem. Za sebe a své děti veliký dík všem, kteří nám pomáhají!“Dobrým andělem se můžete stát i Vy! https://www.dobryandel.cz/registrace/


Copyright © Látky Mráz, Haškova 10, 170 00 Praha 7 – Letná, tel/fax +420 315 721 111, info(at)dumlatek.cz. Podléháme zákonu o EET. Všechna práva vyhrazena.
Nakupujte látky a metráž také z pohodlí domova v našem e-shopu Dům látek.cz