~ již 31 let na trhu ~

Modalové úplety Tencel (Lyocell)

Tencel je obchodní název pro tkaninu zvanou lyocell. Jedná se o druh viskózy vyrobené z rozdrcených dřevěných vláken, resp. z buničiny, která je na dotek neuvěřitelně měkká a příjemná.

Oproti klasickým viskózovým látkám je ale lyocellové vlákno mnohem odolnější, pevnější, nemačkavé, skvěle na něm drží barvy a výborně schne. Tkanina vyrobená z tohoto materiálu má ale ještě spoustu dalších pozitivních vlastností – snadno se udržuje, výborně saje vlhkost, je prodyšná a pomáhá s regulací tělesné teploty. Jednoduše řečeno – v létě chladí a v zimě hřeje. Krom toho lyocellové vlákno působí antibakteriálně, tedy ani zpocené není nepříjemně cítit.

Všechny tyto vlastnosti předurčují lyocell nejen pro výrobu splývavých společenských šatů, pohodlného spodního prádla či k výrobě neuvěřitelně příjemného ložního prádla - hodí se také jako měkoučká výplň bund.

Každého příznivce udržitelné módy jistě nadchne i informace, že jde o materiál šetrný k životnímu prostředí. Při jeho výrobě nejsou použity žádné neodbouratelné chemické látky a vlákno je navíc kompletně rozložitelné. Díky těmto vlastnostem je ideální pro všechny atopiky, alergiky nebo lidi, kteří bojují s různými kožními problémy.

Oděvy z Lyocellu stačí prát na 30°C, používat šetrný prací prášek bez optických zjasňovačů a bělidel a nepoužívat aviváž. Lyocellové vlákno díky své nízké mačkavosti není třeba žehlit, pokud by to však bylo třeba, bude lepší zvolit nižší teplotu bez napařování.

Na nabídku modalových úpletů s vlákny lyocell se můžete podívat do našeho e-shopu.

Líbí se vám článek?